Jdi na obsah Jdi na menu
 


Transformace křesťana

26. 8. 2010
Zrození

ObrazekVšichni jsme "trestáni" hříchy našich předků , jejich volby cesty. Ale taktéž máme výhody které nám zanechali , to je přirozené. Jsme ovlivňováni stále , nejen od narození ale od doby ještě před ním, ať už si to uvědomujeme nebo ne (a to že  jsme nastoupili na cestu znamená že si uvědomovat chceme).  Je naprosto zásadní si uvědomit , že jsem mohl být narozen do jiného náboženského systému, jiné víry , mohly mi být vštěpovány naprosto jiné hodnoty které vyznávám nyní. Mohl jsem být díťetem satanistů , ateistů , budhistů , islámistů ... no teď jsem se narodil křesťanům. Základní zamyšlení nad pravděpodobností narození do té jediné "správné" církve dává tušit obrovsky malé číslo , velmi malou šanci. Takovou měli i vaši rodiče. Jestliže vaše náboženství tvrdí , že je jediné pravdivé.. tak je to lež , je mi líto , byli jste napáleni. Ale co teď?


Růst

Chceme tomu přijít na kloub , hledáme pravdu a to správné pro nás a na to musíme získat přehled , kdyby ne , tak by jsme přeci byli jako malé děti které si myslí že když si zakryjí oči a sami nic nevidí , tak že je nemohou vidět i ostatní. Když si chceme vybírat, musíme nejříve vědět z čeho,znát všechny možnosti. Začínáme rozumět tomu že existuje více ůrovní pravdy, a mnoho záleží na úhlu pohledu. Rozum a cit , to jsou naše lampičky které jsme dostali od stvořitele na naši pouť, pouť dnešní temnou dobou nevědomosti. "Rozum svěcený láskou je zákon".

Bible - Když jsem byl připravován na křest,zaznělo že človek musí uvěřit bibli,jinak se pak nemá vlastně čeho chytnout. Že je třeba bezpodmínečně přijmout co je napsané v bibli. Ó mýlíte se pane kazateli, budu teď pochybovati o vašem tvrzení ,poj'dte se mnou polemizovat. V ruce máte překlad český , tudíž jste odkázán na překladatele.. ale co když se spletl? Co když je to všechno jinak? Můžu snad dát všanci celý svůj život slepým následováním něčeho co nemusí být správné? Světlo lampičky rozumu svítí jasně - nemůžu - nechci! Ze svých zkušeností říkám , že spousta biblických textů je přeložena vyloženě špatně, hodně textů je symbolických a jednoduše je možné najít mnoho úrovní. A jak příhodné je to, že co církev tak to jiný JEDINÝ správný výklad?
Rozdíl mezi čtením bible v hebrejštině (originál-starý zákon) a češtině je jako mezi obrázkem barevným a černobílým. Ba i větší. Spousta toho unikne. Chceš-li se stát badatelem biblických textů a bible.. tak musíš bádat v jejím jazyce. Myslím si , že určitě stojí za prozkoumání , jen určitě ne ze strany lidí uzavřených duchem!
Bible má velmi úzký vztah k mytologii. Proč? Protože židé (2000 př.n.l) "přebrali" mnoho mýtů od sumerů (4000 př.n.l.) a zařadili je do svých spisů , pozměněné.
Tohle bylo naznačeno v první části Zeitgeistu (Duch doby - http://www.csfd.cz/film/235453-zeitgeist-the-movie/) a je to pravdivé , narozdíl od jiných výroků toho dokumentu , například o tezích o ježíši. TUhle tematiku nebudu dále rozebírat , nechť si ji zájemce prostuduje sám (třeba http://tajnespisy.webnode.cz/news/patrani-po-raji-1/  ,a mnoho jiných). Mým cílem není dát jasnou odpověď, ale naučit novému pohledu.

Nebe - To je asi nejvetší strašák , eso které drží církve vůči človeku který podléhá chťe nechťe strachu ze smrti. Myslím si že tohle je největší důvud příslušnosti lidí k církvím - tohle hledání nesmrtelnosti,které slibují (jehovisté věří že 144 tisíc přívrženců jejich víry jediní do nebe vejdou  :D ) Je potřeba se se vší kritikou zahledět do sebe a zjistit jaké jsou naše pohnutky. Protože život věčný má být cnost ,a ke cnosti se nedostaneme pokrytectvím.Některé systémy věří, že v ráji budou chodit v tělech které momentálně mají. No znalost astrálních arkán dává na celou záležitost jiné světlo a spokojíme se s citováním bible "Oko nevidělo a ucho neslyšelo".


Smrt

Když něco končí , vždy něco jiného začíná. Energie se neztrácí.
Chceme se stát opradovými - křesťany - následovníky stvořitele. Ne být poslušné ovečky , ale pravé ovečky. Poznali jsme ,že to není o církvi, že všechny jsou nějakým způsobem provázané. Že můžeme mít jakékoliv náboženství , to celé bude na jiné úrovni. Půjde o duchovní hodnoty a ne o příslušnost k vyvoleným v lidské společnosti. V žádném případě vás ale neodrazuji od vaší církve ,natož pak od víry. Ona je součástí. Není třeba odejít. Je třeba se znovuzrodit. Tohle je příprava na křest vzduchem. V životě pak nadejde křest ohněm a vodou. A nejdůležitější bude křest duchem svatým. A ten bude nejdůležitější.

Obrazek


blax


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:)

(black, 7. 12. 2011 22:31)

Dekuji za komentář Eddy.

Ale trvá to než na to člověk dojde...

(Eddy, 12. 1. 2011 0:37)

Jo "svatá" pravda. Na tohle hodně lidí dojde samo, když se na svou víru podívají kriticky. Speciálně v Křesťanství není potřeba ani moc hluboká znalost na odhalení celkem závažných trhlin. Škoda jen že tento proces kritiky a odhalování někdy může zabrat i nějaký ten rok. Alespoň u mě to nějaký ten pátek trvalo. A v podstatě to nastartovalo proces hledání, který trvá dnodnes.

Pěkný článek, výstižně a stručně napsáno.