Jdi na obsah Jdi na menu
 


Původně byl tento web vytvořen jako vedlejší odnož stejnojmenné místnosti na portálu lide.cz , časem prodělal několik změn , stejně jako místnost. Zřejmě ale vždy bude s lide.cz spojován.


Momentální správci jsou : Alruen , Mamba24 , Adelyn


Pár slovy o pravidlech pro povídání na místnosti..

http://napoveda.seznam.cz/cz/nevhodne-chovani-a-zakazane-aktivity.html

Nic složitého.. chovejte se jako doma , aspoň uvidíme jaký tam máte pořádek x)


Místnost občas pořádá srazy lidí z chatu , takové informace se vždy objeví na úvodní stránce.


Výtažek o významu tematiky z wikipedie :

Esoterismus (z řeckého εσωτερικός, esoterikós, „vnitřní“, „uzavřený“) je označení pro souhrn vědomostí určených výhradně pro úzký okruh zasvěcených, intelektuálně vyspělých nebo privilegovaných lidí. Je protikladem exoterismu, který naopak představuje obecně známé vědění.

Pod pojem Esoterismus může být zahrnuta široká množina nauk nebo „tajných věd“ náboženského i nenáboženského charakteru. Esoterické vědomosti jsou utajovány před nezasvěcenými nebo obecně před veřejností, aby se zachovala výlučnost příslušnosti k nějaké skupině, případně z důvodu ochrany před postihem jehož příčinou by mohly být např. společenské předsudky. Jako příklady takových skupin jsou často uváděni Svobodní zednáři nebo různé magické řády. Tajnými vědomostmi mohou být např. magie, alchymie, astrologie atd. Esoterismus v náboženském smyslu může být také zdánlivé nebo i skutečné a před většinou věřících skryté jádro některých náboženství, které je často chápáno jako prazáklad, či esence všech současných náboženství.

V západní kultuře se někdy místo o esoterismu hovoří o okultismu (z latinského occultus, ve významu „skrytý“), nebo se používá pojem hermetismus, pocházející od Herma Trismegista, údajného vynálezce alchymie ztotožňovaného i s egyptským bohem Thovtem.